SportNogometGosti uspjeli kontranapadima kazniti propuštene prilike Visočana: NK Bosna - NK Novi...

Gosti uspjeli kontranapadima kazniti propuštene prilike Visočana: NK Bosna – NK Novi Travnik 0:2

KRAJ UTAKMICE: I završena je utakmica 18. kola Prve lige Federacije BiH, u okviru koje su na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom snage odmjerile ekipe NK Bosna i NK Novi Travnik. Nakon 90 minuta igre u Visokom i pored toga što je domaći tim imao mnogo dobrih prilika, terensku inicijativu tokom gotovo cijele utakmice i nadmoć nad protivnikom, gosti iz Novog Travnika uspjeli su da iskoriste slabosti visočkih nogometaša i da postignu dva pogotka za pobjedu, njihovi četvrtu ovosezonsku.

I dok se novotravničani raduju, visočki nogometaši će dobro morati da analiziraju ovu utakmicu jer dva kiksa na domaćem terenu nisu baš nešto što je dopustljivo ekipi koja ja je kalibar visočke Bosne. Prvenstveno remi protiv Čapljine, a zatim i poraz od pretposljednje ekipe na tabeli, oba puta na kod kuće, je nešto nedopustljivo ovom timu kakav je NK Bosna.

Bilo kako bilo, trener Dedić će morati konsolidovati redove u svojoj ekipi i pronaći pravi ritam za svoje igrače koji su katastrofalno odigrali ovu utakmicu, iako su stvorili mnoštvo prilika koje nisu realizirane.

U narednom, 19. kolu Bosnu očekuje veoma uzbudljiva utakmica protiv prvoplasirane ekipa Metalleghea, a ova utakmica će biti odigrana u Jajcu već narednog vikenda.

Ovom informacijom ćemo završiti današnji prenos i sportsku subotu u Visokom, a vama do narednog prenosa utakmice srdačan sportski pozdrav šalju vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić iz redakcije vašeg omiljenog portala Visoko.co.ba.

90'+ – Iako do sada nismo gledali nijedan karton na utakmici, u samom finišu utakmice uslijedila su dvije najstrože kazne. Nakon Šafradina svoj crveni karton u redovima Bosne zaradio je grubim startom Karavelić.

90’ – Crveni karton je zaradio Šafradin u redovima gostujućeg tima, nakon izuzetno grubog starta, potpuno bespotrebno pred sam kraj utakmice kada njegova ekipa vodi rezultatom 0:2.

88’ – GOOOL! Dvije minute prije kraja regularnog toka utakmice gosti iz Novog Travnika uspjeli su kazniti sve propuštene prilike i neiskorištenu dominaciju domaćih igrača. Ovog puta precizan je bio Gavrić nakon brzog kontranapada, te je savladao Bekana za rezultat 0:2 i vjerovatno pobjedu gostujućeg tima u utakmici na stadionu Luke.

80’ – U posljednje tri minute dvije dobre prilike na obje strane. Prvo su gosti zaprijetili i stvorili mat poziciju, ali na veliku sreću domaćih neuspješno završavaju akciju, a to nadalje rezultira brzom kontrom domaćih i centaršutom nakon kojeg Plakalo šutira glavom. Ipak, ni ovo nije bilo dovoljno te lopta odlazi preko gola.

77’ – Najozbiljnija prilika za Bosnu u ovim trenucima. Sjajan šut je uputio Tahiri u okvir gola, ali lopta nažalost pogađa prečku te rezultat ostaje isti.

75’ – Nakon dugo vremena i gosti su uspjeli da kreiraju jednu priliku za promjenu rezultata. Ovog puta Gavrić je bio taj koji je šutirao nakon kontranapada, ali taj pokušaj je bio neuspješan, te rezultat ostaje 0:1.

70’ – Na dvadeset minuta prije kraja regularnog toka utakmice treća, odnosno, posljednja izmjena koju pravi trener Dedić. Ovog puta Fazlagić je napustio igru, dok će Prutina u narednim minutama pripomoći svojim kolegama u dostizanju željenog rezultata.

U ovim trenucima Bosna dominira na terenu i ne bi bilo nikakvo čudo da vrlo skoro vidimo neki pogodak.

65’ – Bosna u ovim trenucima ponovo, kao i na početku utakmice, nadmoćnija i bolja od svog protivnika, te pravi pritisak na odbranu gostujuće ekipe. Ipak i dalje nema promjene rezultata, kao ni pravih prilika za takvo što. A gosti, kao što je i očekivano, odugovlače i koriste vrijeme kao prijateljski faktor u ovom trenutku.

60’ – Kako nema promjena u igri, a samim tim ni rezultatske promjene, trener Dedić odlučio je izmijeniti neke od igrača kako bi malo unio promjenu u stanje ekipe na terenu. Ovog puta u igru je usao Porča koji je protiv Goražda postigao pobjedonosni pogodak, te vjerovatno zbog toga dobija priliku da odigra još pola sata utakmice, a na klupu će izaći Čiva.

U međuvremenu, poništen je gol koji su postigli igrači Bosne, zbog off-side pozicije.

56’ – Došlo je do prve izmjene na utakmici, a načinio ju je Dedić, trener na klupi domaćeg tima. U nastavaku će umjesto Mujezinovića priliku dobiti Hasečić.

A na drugim terenima nema promjena, osim kada je riječ o utakmici Sloga – Bratstvo. Nakon što je Bratstvo u prvom dijelu povelo sa 0:1, na startu drugog dijela utakmice uslijedila je prava mala golijada Diatte, koji je postigao dva gola te rezultat sada glasi 0:3.

55’ – Prva ozbiljnija prilika u igri obje ekipe u drugom dijelu utakmice. Ovog puta Visočani su imali priliku da izjednače, ali Fazlagić je bio neprecizan i lopta odlazi preko gola, te rezultat i dalje ostaje 0:1.

50’ – Bosna je znatno bolje krenula u drugi dio utakmice i već na startu pokazuju veći motiv i bolju inicijativu igrači domaćeg tima. Ipak, i dalje bez pravih prilika da dođu do prijeko potrebnog izjednačenja.

46’ – Glavni sudija ove utakmice Avdić, označio je svojim zviždukom početak drugog dijela utakmice NK Bosna – NK Novi Travnik, u kojoj nas sigurno očekuje mnogo dobrog nogometa i grčevita borba domaćih da dođu do preokreta u ovoj utakmici.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Nažalost zbog manjih tehničkih problema na portalu nismo bili u mogućnosti da vam prenesemo uživo sve događaje iz posljednjih deset minuta prvog poluvremena utakmice NK Bosna – NK Novi Travnik.

Nikakve značajnije promjene, ustvari, nisu se dogodile u tim trenucima, a igrači Bosne ostali su bezidejni do kraja prvog dijela, te je rezultat nakon prvih 45 minuta utakmice ostao isti, vodstvo gostiju od 0:1.

Nadamo se da u nastavku nećemo imati više tehničkih problema, te da ćemo moći da nastavimo aktivno naš prenos, a vi svakako ostanite sa nama i pratite dalji razvoj situacije.

Također, završena su prva poluvremena i na ostalim terenima, te tamo rezultati glase ovako:

Sloga – Bratstvo 0:1,
Podgrmeč – Budućnost 0:1,
Zvijezda – Metalleghe 1:0,
Jedinstvo – GOŠK 1:1,
Radnički – Goražde 1:0.

35’ – I nakon primljenog pogotka domaći igrači, na deset minuta prije kraja prvog dijela utakmice, ne mogu da smire igru u svojim redovima, te sada možemo konstatovati da su gosti zaslužili prednost odličnom igrom u proteklom periodu.

A na ostalim terenima došlo je do promjene, odnosno, nakon što je Jedinstvo povelo golom Šiljega, GOŠK uzvraća golom Zečevića i rezultat sada glasi 1:1.

32’ – GOOOL! Ipak domaći igrači nisu uspjeli da konfuznu igru u posljednjih deset minuta smire, te gosti nakon veoma loše situacije u odbrani Bosne koriste svoju priliku. Sam pred Bekanom se našao Rezdeušek, a golman domaćih u ovoj situaciji je bio nemoćan, te od 32. minute gosti vode u Lukama rezultatom 0:1.

27’ – Prvih dvadeset minuta utakmice pripalo je domaćoj ekipi, koja je imala nekoliko prilika da dođe u vodstvo, ali nakon što te prilike nisu realizirane gosti dolaze u poziciju da kazne igrače Bosne. U prethodnih sedam minuta mnogo prilika za igrače Novog Travnika, koji izgledaju opasnije i sigurnije na terenu u ovim trenucima.

25’ – Nakon dobrih dvadeset minuta inicijative domaće ekipe, gosti napokon dolaze do svojih prilika i čine ovu utakmicu umnogome zanimljivijom. Dva puta su u posljednjih pet minuta gosti zaprijetili golu Bosne, ali oba puta siguran je bio Bekan, koji sjajno brani u sve tri utakmice na startu proljetnog dijela sezone.

Prvi put u prilici se u 21. minuti nasao Tabaković koji je šutirao u okvir gola, ali je Bekan bio siguran, a drugi put prije nekoliko trenutaka šutirao je Gavrić, no Bekan ponovo spašava svoju ekipu od ranog zaostatka.

A na utakmici Jedinstvo – GOŠK došlo je do promjene rezultata, Šiljeg je bio precizan i rezultat sada glasi 1:0 u korist domaćih.

18’ – Nakon prvih gotovo dvadeset minuta igre u utakmici između Bosne i Novog Travnika i dalje nema promjene rezultata. U dosadašnjem toku utakmice Bosna je imala nekoliko sjajnih prilika, te još uvijek održava posjed i terensku inicijativu na svojoj strani, no sve to nije dovoljno pored odbrane Novog Travnika koja otežava realizaciju prilika.

Gosti, pak, ne uspijevaju, osim iz kontranapada, uopće da zaprijete golu Bekana, tako da se još uvijek očekuje nadmoć i pobjeda domaće ekipe. No, lopta je okrugla kako kaže nogometni žargon i igra traje svih 90 minuta, a pobjednik je onaj ko iskoristi sve ponuđene prilike u tim minutama.

Na ostalim utakmicama je došlo do promjene rezultata, te sada u Gradačcu drugoplasirana Zvijezda golom Isanovića vodi 1:0 protiv prvoplasirane ekipe Metalleghea u derbiju kola. Također, ekipa Budućnosti u gostima golom Jaranovića protiv Podgrmeča vodi 0:1.

12’ – Nekoliko finih poteza u protekle dvije minute na terenu u Visokom. Prvo su domaći imali priliku da dođu u vodstvo pokušajem Čulova, ali nažalost lopta nakon njegovog šuta odlazi preko gola. Ubrzo zatim i gosti prijete brzim kontranapadom, no i Gavrić šutira pored gola.

I najzad, domaći su ponovo imali šansu da okrenu rezultat u svoju korist, a ovog puta nakon što je Čiva uputio lijep centaršut iz kornera, Handžić šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola. Rezultat, dakle, ostaje nepromijenjen u Visokom, kao i na ostalim terenima na kojima se danas igraju utakmice Prve lige FBiH.

10’ – I igrači gostujućeg tima se polagano uključuju u ovu utakmicu, te iz nekolicine kontranapada stvaraju solidne prilike iz kojih mogu ugroziti Bekana na golu domaćeg tima. Čini se da će oko 200 gledalaca koji su posjetili danas stadion u Lukama imati priliku da uživaju u dobrom nogometu.

U ovim trenucima gosti izvode drugi korner, koji je rezultat njihove agilnosti u kontranapadima.

Na drugoj strani evidentne su slabosti gostiju na desnom krilu, što vješto koristi Mujezinović, koji je već do sada napravio dva dobra prodora i potencijalno je opasan po gol gostujućeg tima.

5’ – Prije tačno pet minuta glavni sudac ovog meča Avdić označio je svojim zviždukom početak utakmice 18. kola Prve lige Federacije BiH. U ovoj utakmici se na stadionu Luke u Visokom sastaju domaća Bosna i Novi Travnik.

U prvih pet minuta utakmice svoju dominantnost na terenu pokazuje upravo domaća ekipa, koja je uspjela napraviti terensku i igračku inicijativu, te je lopta u ovim trenucima u njihovom posjedu gotovo 90%.

Također, za vrijeme trajanja ove utakmice danas se u okviru Prve lige Federacije BiH odigrava još pet mečeva, sa kojih ćemo vam donositi stanje, a koji su to mečevi pogledajte u nastavku:

Sloga – Bratstvo 0:0,
Podgrmeč – Budućnost 0:0,
Zvijezda – Metalleghe 0:0,
Jedinstvo – GOŠK 0:0,
Radnički – Goražde 0:0.

_______________________________________________________________________

Utakmica na stadionu u Lukama samo što nije počela, a prije nego se uključimo izravno u dešavanja na terenu kazat ćemo za koje su se to igrače odlučili u današnjem duelu treneri Bosne i Novog Travnika.

Faruk Dedić trener na klupi Bosne odlučio je da u prvih jedanaest istrče Bekan, Mujezinović, Handžić, Čulov, Fazlagić, Čiva, Plakalo, Karavelić, Bešić, Džafić i Tahiri, dok će priliku sa klupe u toku utakmice tražiti još i Čorbo, Frljak, Porča, Hasečić, Prutina, Muharemović i Kamy Ntankeli.

Na drugoj strani Almir Tolja, trener gostujuće ekipe, odlučio je da njegovi starteri na ovoj utakmici budu: Kovač, Silajdžija, Jusić, Šafradin, Suljić, Rezdaušek, Gavrić, Jurčević, Šehić, Muhić, Tabaković. Na klupi će još, za vrijeme utakmice, sjediti i Jerković, Komšić, Petak, Uzun, Hafizović, Vujica i Terzić.

Nakon što su prošlog vikenda, u okviru 17. kola Prve lige Federacije BiH, sjajnim golovima u završnici prvog poluvremena i u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena savladali ekipu Goražda, ovog vikenda nogometaši visočke Bosne na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom dočekuju ekipu NK Novi Travnik.

Bosna koja se fenomenalnim trijumfom protiv desetoplasirane ekipe Goražda “progurala” među pet najboljih ekipa Prve lige FBiH, kada je riječ o ovoj sezone, danas će od 15:00 sati u Visokom imati nešto lakši zadatak. Ovog puta u Visoko dolazi pretposljednja ekipa na tabeli, ekipa Novog Travnika, koja je u ovoj sezoni ostvarila tek 14 bodova, sa tri pobjede, pet remija i devet poraza.

S druge strane, Bosna je u izuzetno povoljnom položaju sa devet bodova zaostatka za prvoplasiranim Metallegheom, te će vjerovatno do kraja sezone se boriti za neko mjesto u vrhu tabele. Upravo na tom putu veoma važno je da isprave utisak koji su ostavili pred domaćom publikom u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva, kada su remizirali u Lukama igrajući protiv ekipe Čapljine. Tada je, prije dvije sedmice, rezultat glasio 0:0, a nadamo se da će danas visočki nogometaši odigrati mnogo bolje i da će doći do važne pobjede, druge u proljetnom dijelu sezone.

Utakmica na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom bi trebala početi za nekih desetak minuta, stoga ostanite uz vaše komentatore Darija Božića i Enesa Hodžića, te pratite jedini tekstualni prenos uživo utakmice NK Bosna – NK Novi Travnik, samo na vašem portalu Visoko.co.ba