SportNogometValencia bolja od Athletic Bilbaoa

Valencia bolja od Athletic Bilbaoa

Valencia je na svojoj Mestalli u utakmici 26. kola LaLige ugostila ekipu Athletica iz Bilbaoa i slavila sa sigurnih 2:0. Šišmiše je u vodstvo doveo Rodrigo na samom otvaranju drugog poluvremena, a tada mu je asistirao Santi Mina. Tačku na utakmicu stavlja Kevin Gameiro u 89. minuti utakmice, kada pogađa na asistenciju Christiana Solera. Tako je Bilbao nakon niza od tri dobre utakmice na kojima nije primio pogodak, upisao sedmi poraz sezone. Reprezentativac BiH Kenan Kodro, ovaj put je dobio nešto više prilike za igru, a Garitano ga je u igru poslao u 66. minuti, kada je zamijenio Raula Garciju. Valencia je napravila veliki skok na tabeli i sada se nalazi samo bod iza mjesta koje vodi u evropska takmičenja naredne sezone.