SportNogometValencia drugi finalista Kupa Kralja

Valencia drugi finalista Kupa Kralja

Poznati su finalisti Kupa kralja za sezonu 2018/19. Nakon Barcelone, plasman u samu završnicu izborila je i ekipa Valencije. Šišmiši su pred svojim navijačima, u sjajnoj atmosferi, bili bolji od Betisa sa 1:0 (0:0), pa su tako sa ukupnih 3:2 izborili duel sa braniocem trofeja u finalu. Mogao je bivši igrač Reala i PSG-a Jese da donese prednosti gostima iz Sevilje u 39. minutu, izbio je sam pred Jaumea, ali ga je golman odlično zaustavio u situaciji “jedan na jedan”. Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon 11 minuta igre u nastavku Valencia stigla do prednosti. Gameiro je pobjegao odbrani gostiju, bio je na ivici ofsajda, proslijedio je potom lukavo loptu do Rodriga, koji bez problema trese praznu mrežu Betisa za 1:0. Sudija je za svaki slučaj odlučio pogledati snimak, ali je ubrzo shvatio da je gol regularan, Šišmiši su poveli. U finiši solidna šansa za Betis, Loren je pucao glavom, ali je lopta otišla evo od gola Valencije. Do kraja nije bilo promjene rezultata, publika na Mestalli uplovila je u euforiju nakon posljednjeg zvižduka arbitra.