Naslovnica Sport Nogomet Valencia osvo...

Valencia osvojila Kup Kralja, Barcelona sa samo jednom titulom završila sezonu

29

U okviru finalne utakmice Kupa Kralja Barcelona je odmjerila snage sa ekipom Valencije. Konačan rezultat glasio je 1:2, tako da su Šišmiši podigli trofej Kupa Kralja za proteklu sezonu. Šišmiši su svoj dio posla uradili već u prvom poluvremenu. Prvo je Kevin Gameiro pogodio mrežu u 21. minuti utakmice na asistenciju Jose Gaye. Igrao se 33. minut utakmice, kada je Rodrigo udvostručio prednost Valencije i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena. Barcelona je u prvom poluvremenu pružila blijedu partiju. U nastavku utakmice Katalonci su ipak došli do počasnog pogotka, a njega je postigao najbolji pojedinac Barcelone posljednju deceniju, Lionel Messi.