SportNogometValladolid na pragu povratka u Primeru

Valladolid na pragu povratka u Primeru

Nakon što je ispao u drugi rang 2014. godine, Valladolid je sada jako bilizu povratka u elitu, pošto je u prvoj utakmici razigravanja za plasman u La Ligu razbio Numanciju sa 3:0 i to na gostujećem terenu. Teško je vjerovati da će Valladolid prosuti ovu prednost u revanš meču na svom terenu, pa se već može reći da je trener Sergio uspio ispuniti cilj i vratiti ekipu u društvo najboljih. Ekipa Valladolida je bila puno opasnija od samog starta meča, a gosti su poveli u 36. minuti kada je Kiko sjajno reagovao nakon centaršuta Giannaiotasa. Vodstvom gostiju se otišlo na odomor, a u 58. minuti Valladolid stiže do 2:0. Strijelac drugog gola za Valladolid je bio Hervais koji je imao dosta sreće i zatresao mrežu direktno iz slobodnog udarca iako je imao namjeru samo ubaciti loptu u kazneni prostor domaćih. Plano je u 67. minuti riješio sve dileme oko pobjednika i donio Valladolidu velikih 3:0 pred revanaš. Fudbaleri Valladolida su do kraja uspjeli i četvrti put zatresti mrežu Numancije, ali je gol Jaimea Mate iz 84. minute poništen zbog nedozvoljene pozicije. Revanš susret na stadionu Jose Zorrilla je na rasporedu u subotu od 20:30 sati.