SportVAR u centru pažnje, presudio penal: Manchester United nekako do polufinala Europa...

VAR u centru pažnje, presudio penal: Manchester United nekako do polufinala Europa lige

Manchester United se plasirao u polufinale Europa lige nakon što je poslije 120 minuta igre izbacio Kopenhagen. Na stadionu u Koelnu bilo je 1:0 za Crvene đavole.

Prva situacija vrijedna spomena desila se u 22. minuti. Manchester United se ponadao da će dobiti penal, ali je sudija nakon asistencije VAR tehnologije pokazao da neće biti udarca sa bijele tačke.

Mreža Kopenhagena se zatresla u nadoknadi prvog dijela kada je pogodio Greenwood. Međutim, slavlje nije dugo trajalo jer je talentovani ofanzivac bio u ofsajdu pa je VAR poništio gol.

U 61. minuti dlanovoe Romera zagriao je Wind, ali je ostalo 0:0. Dvije minute kasnije uzvratio je engleski predstavnik preko Fernandesa, i nakon toga bez promjena.

VAR je u 81. minuti poništio penal za Kopenhagen, dok je odličnu šansu u 84. minuti imao Martial, ali je Johnsson to izvadio. Na kraju se otišlo u produžetke.

Na startu produžetaka opet je morao intervenisati VAR. Ovaj put sudija Turpin je dosudio penal za Manchester United, a Fernandes je bio siguran za vodstvo Crvenih đavola u 95. minuti.

U preostalom vremenu Crveni đavoli su bez većih problema sačuvali prednost. Danci su pokušavali doći do izjednačenja, ipak, rezultat se nije mijenjao.

Manchester United će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Seville i Wolverhamptona. Oni svoj četvrtfinalni meč igraju u utorak.