SportRukometU veoma mirnoj utakmici Izviđač slavio protiv Bosne Centrotrans rezultatom 35:26

Analiza utakmice: U prvih 60 minuta proljetnog dijela prvenstva Visočani nisu uspjeli da promijene ono što su uradili i u posljednjih 60 minuta jesenjeg dijela prvenstva protiv ekipe Vogošća Poljine Hills, kada su savladani rezultatom 25:29.

Ovog puta bolji od Bosne Centrotrans bili su igrači Izviđača iz Ljubuškog, koji su mladu ekipu iz Visokog uspjeli savladati sa čak devet golova razlike, pri rezultatu 35:26. Iako smo imali priliku da večeras gledamo veoma mirnu utakmicu, u kojoj je na jednoj strani Visočanima falilo nekoliko ključnih igrača, dok su na drugoj strani igrači Izviđača odigrali do jedne rutinske pobjede, igrajući na pola snage cijelim tokom utakmice, cjelokupna rukometna javnost u Visokom može biti zadovoljna igrom svojih mladih rukometaša.

Prvo poluvrijeme donijelo je, donekle, izjednačenu igru na obje strane terena, te su Visočani kako-tako uspjeli da pariraju domaćim igračima, te je rezultat od 15:12 odličan pokazatelj solidne igre gostujuće ekipe, koju je u tom dijelu igre predvodio mladi Sead Sirčo. Drugo poluvrijeme donosi još mirniju igru, u kojoj ovog puta inicijativu preuzimaju igrači Izviđača, kako bi rutinski priveli utakmicu kraju sa solidnih devet golova razlike i kako bi pokazali svoju ovosezonsku nadmoć u Premijer ligi, koja ih je dovela do prve pozicije.

U redovima Visočana večeras najbolji pojedinac bio je Imamagić sa čak devet postignutih pogodaka, a svoj doprinos dali su i Omanović sa četiri, te Spahić, Sirčo, Limo i Bečak sa po tri postignuta pogotka.

Ipak, Visočanima će biti najbolje da ovaj poraz što prije zaborave i okrenu se narednim susretima kojih ih očekuju u nastavku sezone, a koji će odrediti njihov opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova Bosne i Hercegovine. Tako ih već narednog vikenda očekuje utakmica protiv veoma neugodne ekipe Krajine, koja je u jesenjem dijelu sezone u dramatičnoj završnici jednim golom razlike porazila tada gostujuću ekipu Bosne Centrotrans. Ovog puta igrači iz Cazina dolaze na gostovanje u Visoko, gdje će igrači Bosne Centrotrans imati priliku da se revanširaju za ovaj poraz iz prvog dijela sezone.

Svakako, ne propustite da tokom naredne sedmice pratite vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, kako biste saznali sve novosti iz svijeta rukometa u Visokom, sve do novog prenosa uživo, koji nas očekuje tokom narednog vikenda.

Večeras su sa vama, kako ste i navikli, bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog puta želimo vam ugodno veče uz srdačan sportski pozdrav.

KRAJ UTAKMICE: Završena je prva utakmica visočkih rukometaša u proljetnom dijelu sezone rukometne Premijer lige BiH, u kojoj su savladani na gostovanju kod ekipe Izviđača u Ljubuškom, rezultatom 35:26.

57’ – Tri minute prije kraja domaći igrači imaju prednost od sedam golova razlike i u ovoj utakmici sve je završeno, te će Visočani večeras krenuti put svog grada sa desetim ovosezonskim porazom i padom na tabeli koji će ih približiti još više ispadanju iz Premijer lige BiH.

53’ – Još svega sedam minuta ostalo je do kraja utakmice u Ljubuškom, u kojoj Visočani ipak nisu uspjeli da naprave senzaciju i možda dođu do pobjede protiv favorizovane ekipe Izviđača. Trenutni rezultat glasi 31:22 u korist domaće ekipe, koja je u posljednjih pet minuta počela da povećava svoju prednost za sigurnu pobjedu do kraja utakmice.

49’ – Razlika u korist domaće ekipe se povećava iz minute i minutu i u ovim trenucima igrači Izviđača stvorili su najveću prednost na ovoj utakmici, pri rezultatu 27:20. Ovakva prednost od sedam golova razlike čini se nedostižna u ovim uslovima za Visočane, posebno jer nisu tokom cijele utakmice uspjeli da priđu na bliže od tri gola zaostatka.

46’ – Još petnaest minuta ostalo je do kraja utakmice u Ljubuškom, ali čini se da će ova utakmica biti gotova mnogo ranije i da ćemo do kraja utakmice gledati veoma mirno nadmetanje dviju ekipa za konačan rezultat. Nažalost, Visočani ne mogu da pronađu prave prilike kako bi adekvatno zaprijetili domaćoj ekipi i preokrenuli rezultat, ali bez nekolicine igrača koji nedostaju večeras i uz činjenicu da igraju protiv prvoplasirane ekipe lige u ovom trenutku možemo biti itekako zadovoljni i ponosni na njihovu večerašnju igru.

Trenutni rezultat glasi 25:20 u korist ekipe Izviđača.

43’ – Iako smo očekivali blagi preokret na startu drugog poluvremena, nakon prvih deset minuta razlika u korist ekipe Izviđača je povećana i nema izgleda da će doći do neke senzacionalne promjene u ovom susretu. Visočani ipak igraju veoma solidnu igru na večerašnjem susretu i pružaju dobar otpor zaista nadmoćnijem protivniku.

U ovim trenucima Izviđač vodi protiv Bosne Centrotrans rezultatom 24:18.

34’ – Drugo poluvrijeme utakmice Izviđač – Bosna Centrotrans počelo je prije nekoliko minuta na parketu dvorane u Ljubuškom u kojoj se Visočani bore za senzaciju na startu proljetnog dijela sezone rukometne Premijer lige BiH.

Trenutni rezultat glasi 17:14 u korist domaće ekipe, te se nadamo da će Visočani nastaviti s dobrom igrom u drugom dijelu i da će doći do preokreta i velike senzacije.

Analiza prvog poluvremena: Nakon prvih trideset minuta trener visočke ekipe, Zdenko Antović, može biti itekako zadovoljan večerašnjom igrom mladih igrača Bosne Centrotrans, koji su u nedostatku nekoliko standardnih popunili praznine u ekipi.

Sjajnu partiju pružio je večeras mladi Sead Sirčo te je pravo osvježenje za cjelokupnu ekipu sa solidnim asistencijama i nekolicinom pogodaka.

Ovakva, “krnja” postava Bosne Centrotrans bez Grujića, Burića, Ahića, Mušinbegovića i Hrnjića zaista dobro parira prvoplasiranoj ekipi Izviđača, te tri gola zaostatka ipak nisu nedostižna, ukoliko trener Antović pronađe rješenje kako da motivira svoje momke za nastavak utakmice u Ljubuškom.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je prvih 30 minuta utakmice u Ljubuškom, između ekipa Izviđača i Bosne Centrotrans. Ova utakmica nije ponudila tek prosječan, solidan rukomet na obje strane terena, u igri u kojoj su igrači Izviđača jednostavno štedili svoju snagu, dok su Visočani i pored mnogo igrača koji nedostaju večeras pokušavali da pronađu svoju formu i rupe u odbrani domaće ekipe.

22’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena utakmice RK Izviđač – RK Bosna Centrotrans, u kojem nije bilo prevelikih uzbuđenja i iznenađenja, koja bismo mogli izdvojiti kao posebnu cjelinu utakmice. Visočani uspijevaju da održe kakav-takav priključak za favorizovanom ekipom Izviđača, dok domaći održavaju prednost od tri do četiri gola ne dopuštajući da gosti uopće ugroze ovakvu prednost.

Gledali smo veoma mirnih 20 minuta utakmice i Visočani će morati više poraditi na tempu igre ako žele napraviti i promjenu u nastavku.

15’ – Prva polovina prvog dijela utakmice donijela je očekivani rezultat i prednost za favorizovani domaći tim koji u ovim trenucima stvara već ozbiljniju prednost od četiri gola razlike. Trenutni rezultat glasi 8:4 u korist domaćih i ukoliko Visočani uskoro ne pronađu način da smanje razliku i preokrenu igru u svoju korist, teško da se mogu nadati bilo kakvoj senzaciji večeras u Ljubuškom.

U ostalim susretima 16. kola rukometne Premijer lige BiH večeras su se sastale ekipe Zrinjski i Sloboda, u utakmici u kojoj je ubjedljivo, rezultatom 34:22 slavila ekipa Zrinjskog. Druga utakmica koja je završena prije jednog sata donijela je derbi začelja tabele, u kojem je sarajevska Bosna deklasirala ekipu iz Gradačca, rezultatom 27:15 i time pokazala ozbiljne aspiracije za rast u nastavku sezone.

Također u ovom terminu još se odigravaju i utakmice: Krajina – Konjuh, Sloga – Gračanica, te Vogošća – Prijedor.

10’ – Nakon što je prvih pet minuta utakmice proteklo u solidnom ritmu, blagi pad igre na oba kraja terena uslijedio je u posljednjim minutama. Igrači Izviđača uspjeli su da malo konsoliduju svoje redove kada je riječ o odbrani, te ne dopuštaju nijedan lagani gol za Visočane, koji se trude da pronađu rupe u odbrani. S druge strane ta dobra odbrana rezultira dobrim prilikama u kontranapadima pa tako Izviđač u ovim trenucima vodi rezultatom 5:3.

4’ – Utakmica je počela u sjajnom ritmu i već nakon četiri minute igre oba tima su napravila po dva efikasna napada, te trenutni rezultat glasi 2:2. Obećavajuća je igra mladih Visočana, koji su veoma hrabro istrčali na teren u Ljubuškom, te se nadamo najboljem večeras.

_______________________________________________________________________

Za nekoliko trenutaka na parketu dvorane u Ljubuškom počet će utakmica između ekipa RK Izviđač i RK Bosna Centrotrans, koja je ujedno i prva utakmica za visočku ekipu u proljetnom dijelu tekuće sezone rukometne Premijer lige BiH.

Veoma težak zadatak je večeras pred mladim izabranicima trenera Zdenka Antovića, koji će morati da odigraju jako dobro ukoliko žele barem parirati igračima sjajnog, prvoplasiranog Izviđača iz Ljubuškog, koji je ove sezone u 15 utakmica upisao tek jedan poraz.

________________________________________________________________

Nakon jednomjesečne zimske pauze u rukometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine ovog vikenda, susretima 16. kola, bit će nastavljeno prvenstvo za najbolje rukometne klubove BiH.

Veliki broj promjena dogodio se u mnogim klubovima diljem Premijer lige, pa tako i u visočkoj Bosni Centrotrans, o čemu smo i ranije izvještavali, a kao najznačajniji transfer ovog kluba u prelaznom roku bilježi se odlazak mladog Balte, koji je svoj matični klub zamijenio sarajevskom Bosnom. Zauzvrat visočki klub je na njegovo mjesto doveo Grujića, još jednog igrača koji je ponikao u redovima visočke Bosne, a koji je proteklu polusezonu proveo igrajući za ekipu Vogošća Poljine Hills.

Podsjetit ćemo se još i na neke od statističkih parametara iz proteklog dijela sezone koji kažu da je visočka Bosna Centrotrans u 15 odigranih mečeva uspjela trijumfovati samo pet puta, upisavši bodove samo još kroz remi protiv ekipe Prijedora, što je bilo dovoljno tek za 16 ostvarenih bodova i deseto mjesto na tabeli Premijer lige. Poražavajuća igra na gostujućim terenima, te nešto lošija situacija sa samopouzdanjem i umorom igrača dovela je i do loše završnice polusezone, te su tako Visočani od pet posljednjih utakmica samo jednu uspjeli odigrati u svoju korist, savladavši ekipu Zrinjskog na domaćem terenu.

U svakom slučaju, veliki broj promjena i mnogo entuzijazma u redovima visočkog kluba obećava jednu drugačiju i bolju polusezonu, u kojoj će se Visočani grčevito boriti za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova, što je i konačan cilj uprave, igrača i cjelokupne rukometne javnosti u Visokom.

Kao i do sada sve utakmice, i one domaće, ali i one na gostujućim terenima u kojima nastupaju igrači visočke Bosne Centrotrans moći ćete pratiti u tekstualnom prenosu uživo, samo na vašem portalu Visoko.co.ba.

Stoga ne propustite da i večeras od 19:00 sati budete sa nama i pratite razvoj događaja na parketu u Ljubuškom, gdje Visočani imaju izuzetno težak zadatak da pokušaju parirati igračima prvoplasiranog Izviđača, koji je u dosadašnjem toku prvenstva upisao samo jedan poraz.