SportNogometVelež pobjedio Slogu i zakomplikovao borbu za prvo mjesto

Velež pobjedio Slogu i zakomplikovao borbu za prvo mjesto

U Prvoj ligi Federacije je kompletirano 27.kolo. U derbiju je Velež savladao Slogu u Simin Hanu sa 2:1 i tako borbu za osvajanje prvog mjesta učinio veoma zanimljivom. Sloga je povela preko Puturalića već na samom početku meča, Velež je izjednačio preko Brandaa u 63.minuti, a pobjedu Mostarcima donosi Čosić desetak minuta prije kraja. Tošk je u Tešnju sa 4:2 savladao ekipu Slavena. Dva gola za domaće je postigao Kalesić, a po jednom su strijelci bili Kadušić i Nuhanović. Za goste je oba gola postigao Salihović. Podsjećamo na rezultate od subote. Olimpic – Travnik 3:1, Jedinstvo – Bosna 2:1, Zvijezda – Iskra 1:2, Bratstvo – Orašje 4:0, Igman – Čapljina 3:0 i Metalleghe – Rudar 3:2. Tri kola prije kraja je na tabeli prva Sloga sa 57 bodova, a drugoplasirani Olimpic ima 55 i to su jedina dva kandidata za osvajanje prvog mjesta i plasman u Premijer ligu, a treći je Velež sa 49 bodova. U borbi za opstanak Tošk i Iskra imaju po 29 bodova, Jedinstvo 27, a otpisan je Travnik sa 20 bodova.