ZDKSportVelika gostujuća pobjeda košarkašica Čelika nad Brčankom nakon produžetka na krilima Nedžle...

Velika gostujuća pobjeda košarkašica Čelika nad Brčankom nakon produžetka na krilima Nedžle Kovačević i Ajle Selimović

U utakmici 10. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Brčanka iz Brčkog. Igralo se u dvorani Brčko Distrikt TSC.

Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19).

Pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa iz Zenice, KŽK Čelik i to nakon produžetka od pet minuta.

Rezultat: ŽKK Brčanka – KŽK Čelik 77:80 (66:66 nakon 4 četvrtine),  (13:16), (12:18), (28:18), (13:14), produžetak od 5 minuta (11:14);

Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni:

Sajra Ćaić 5 p.+ 11 skokova, Nedžla Kovačević (cap) 39 p. + 13 skokova, Ajla Selimović 18 p. + 19 skokova, Ivana Branzovski 11, Ajša Mulić 2, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović 4, Emana Pašalić, Almedina Ahmić, Sedina Halimić 1. (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Nedžla Kovačević  sa 39 poena, Ajla Selimović 18, i  Ivana Branzovski 11 poena.

Kod Brčanke najefikasnije Mirela Halilović 30, Nataša Kajtaz 18, Ajla Mihmić 10 poena.

Zeničanke odlično otvaraju utakmicu sa 0:7, zatim 3:10, 8:16, da bi Brčanke u finišu prve četvrtine smanjile na 13:16, što je i rezultat prve četvrtine.

Prvo izjednačenje na utakmici odmah na početku druge četvrtine (16:16), a nakon toga serija Zeničanki od 0:9 i rezultat je 16:25. Sredinom druge četvrtine je i plus 12 poena za Čelik (17:29) i (19:31).

Na poluvrijeme se otišlo sa devet poena prednosti za Čelik (25:34).

Treću četvrtinu bolje otvaraju domaće i sa tri trojke preokreću rezultat i ostvaruju prvo vođstvo na utakmici sredinom ove četvrtine, 43:41. Do kraja četvrtine rezultat je tijesan u korist Čelika, a na samom kraju treće četvrtine domaće ponovo vode sa 53:52, što je i rezultat na kraju treće četvrtine. Treću četvrtinu dobile su domaće sa 28:18.

Kroz zadnju četvrtinu ekipe se smjenjuju u vođstvu, a Čelik je izjednačio na 66:66 trojkom kapitena i najbolje igračice na terenu, Nedžle Kovačević na 14 sekundi do kraja. Za preostalo vrijeme domaće nisu uspjele postići pogodak za pobjedu i otišlo se u produžetak od pet minuta.

U produžetku bolje se snalaze ogračice Čelika, a istakla se u prvoj minuti Ivana Branzovski sa pet uzastopnih poena za vođstvo Čelika od 66:72. Domaće su uspjele prići na dva poena zaostatka (72:74) i to je bilo sve što su uspjele. Čelik ponovo ide na pet poena prednosti, 74:79, što je bilo dovoljno za pobjedu i konačnih 77:80 za Čelik.

Ističemo doble double učinak dvije košarkašice Čelika i to neumornog kapitena Nedžle Kovačević sa 39 poena i 13 skokova (38 minuta u igri), Ajle Selimović sa 18 poena i 19 skokova, te Sajre Ćaić sa pet poena i 11 skokova za 43 minute u igri. Čelik je dominirao u skokovima, 54:34 u korist Čelika. Zeničanke su cijelu utakmicu i produžetak odigrale sa sedam igračica, koje su ulazile u igru.

KŽK Čelik je sada na omjeru od šest pobjeda i tri poraza.

U narednom 11. kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi Play Off iz Sarajeva.