Lokalne TemeSportVelika pobjeda nogometaša Bosne: Orašje - Bosna 0:2 (0:1)

Velika pobjeda nogometaša Bosne: Orašje – Bosna 0:2 (0:1)

Nogometaši visočke Bosne stigli su do druge ovosezonske gostujuće pobjede i to ponovo na jednom od najtežih gostovanja, kod prvoplasirane ekipe Orašja. Iako je Bosna na ovo gostovanje otputovala oslabljena neigranjem nekoliko standardnih igrača, uz veliku želju i požrtvovanost cijele ekipe, Bosna je uspjela slaviti rezultatom 2:0. Prvi dio utakmice nije donio prilike, da bi Bosna iz prve akcije došla do pogotka. Lijepa akcija veznog reda Bosne, lopta je došla do Čive koji je rutinski savladao domaćeg golmana za 1:0 Bosne u 27.minuti utakmice. Od tog trenutka Bosna se povukla i čekala priliku iz kontre, a domaći nisu nikako uspijevali doći do gola Bosne iako su imali ogromnu podršku sudije. U 63.minuti kod Bosne je isključen Čomaga, a domaća ekipa je pokušala stvoriti pritisak na zadnju liniju Bosne, ali bez prilika. I onda u 83.minuti kontra napad Bosne, Tahiri je izašao pred domaćeg golmana i rutinski pogodio za 2:0 i slavlje Bosne. Do kraja utakmice izuzetno loši glavni sudija utakmice je isključio i dva domaća igrača, koji se nisu mogli pomiriti sa porazom svoje ekipe.