SportVeliki preokret Dortmunda na gostovanju Kolnu vrijedan nova tri boda

Veliki preokret Dortmunda na gostovanju Kolnu vrijedan nova tri boda

Ekipa Borussije Dortmund slavila je nakon preokreta rezultatom 3:1 na gostovanju kod Kolna.

Nakon ubjedljivog trijumfa u prvom kolu Bundeslige rezultatom 5:2 protiv Augsburga, Milioneri su osvojili nova tri boda, ali ovaj put nakon teško izborenog preokreta.

Domaći su nakon pola sata igre poveli pošto je nakon kornera glavom pogodio Dominick Drexler.

U nastavku Lucien Favre pravi izmjene koje su donijele rezultat, a prvo je Jadon Sancho u 70. minuti poravnao nakon što su ga domaći defanzivci ostavili samog na šutu poslije kornera.

Prednost Dortmundu donio je rezervista Achraf Hakimi pet minuta prije kraja utakmice. I on je pogodio glavom. Konačan rezultat u petoj minuti nadoknade postavlja raspucani Paco Alcacer.