SportVeliki preokret Wolvesa: Traore i Doherty srušili Manchester City!

Veliki preokret Wolvesa: Traore i Doherty srušili Manchester City!

U nestvarnom meču 19. kola engleske Premier lige Wolverhampton je napravio čudesan preokret i slavio protiv Manchester Cityja rezultatom 3:2.

Utakmica je počela na najgori mogući način po goste. Ederson je napravio glupost i pogrešnim istrčavanjem srušio Dioga Jotu te zbog toga dobio crveni karton.

Ipak, gosti su poveli sredinom prvog poluvremena. Raheem Sterling je pogodio nakon što mu je dva puta odbranio Rui Patricio udarac sa bijele tačke. Prikucao je loptu u mrežu.

Isti igrač je u 50. minuti nakon kontre udvostručio prednost Građana. No, onda je počeo preokret!

Adama Traore je pet minuta kasnije pogodio sa distance i smanjio prednost, a onda je i sam namjestio gol Raulu Jimenezu za 2:2 u 82. minuti.

Konačan rezultat postavio je u posljednjem minutu susreta Matt Doherty nakon odličnog duplog pasa sa Jimenezom, prenosi SCsport.