SportNogometViceprvaci svijeta se provukli na Maksimiru, Piatek nastavio niz i u Beču,...

Viceprvaci svijeta se provukli na Maksimiru, Piatek nastavio niz i u Beču, Belgija bolja od Rusije

Započele su danas kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine, a u centru pažnje je bila Hrvatska, koja je na Maksimiru uz dosta problema savladala reprezentaciju Azerbejdžana sa 2:1. Viceprvaci svijeta su se mučili, a Azerbejdžan je već na samom startu mogao do vodstva. Napadač gostiju je izašao sam pred Kalinića, ali je oklijevao i propala je prilika. Ipak, priliku nije propustio Ramil Sheydaev, koji u 19. minuti nakon kontra napada sjajno pogađa za 0:1 i hladan tuš na Maksimiru. Poravnanje Hrvatima donosi Borna Barišić u 44. minuti, te daje nadu da u nastavku mogu do pobjede. To se i dogodilo, a heroj Vatrenih je Andrej Kramarić, koji je pogodio u 79. minuti nakon što je nešto ranije ušao u igru. Krzysztof Piatek je nastavio svoj niz i u reprezentativnom dresu, a u Beču je pogodio za bitnu pobjedu Poljske protiv Austrije na otvaranju kvalifikacija. Pobjedu je slavila i Belgija, koja je na domaćem terenu savladala Rusiju sa prilično ubjedljivih 3:1. Pogađali su Tielemans i Hazard (2x), te Denis Cheryshev na drugoj strani. Trijumfalno su kvalifikacije počeli i Holandija, Slovačka, Sjeverna Makedonija i Sjeverna Irska.