SportSkijanje(VIDEO) Elvedina Muzaferija ubilježila nastup na Svjetskom prvenstvu, zauzela 38. mjesto

Švicarska skijašica, Lara Gut- Behrami, nastavila je sa odličnom formom i na Svjetskom prvenstvu u skijanju u Cortini d’ Ampezzo.

Gut- Behrami je u Super G trci koja je trebala da se vozi u utorak, pa je pomjerena za danas zbog guste magle, ostvarila vrijeme 1:25.51, što joj je donijelo zlatnu medalju za 34 stotinke ispred sunarodnjakinje Corinne Suter. Treća je bila Amerikanka, Mikaela Shiffrin sa 47 stotinki zaostatka.

Za šest stotinki podijum je izmakao Čehinji, Ester Ledeckoj, dok je peta bila Kajsa Vickhoff Lie iz Norveške. Šesta je u cilj ušla Marie-Michele Gagnon iz Kanade, a sedma najbolja Austrijanka danas, Tamara Tippler. Osma je bila Michele Gisin, a deveta Petra Vlhova. TOP 10 je zaključila Italijanka, Federica Brignone.

Naša Elvedina Muzaferija je također nastupila i uspjela je da završi trku, a na kraju je zauzela pretposljednje, 38. mjesto, sa 6.03 sekundi zaostatka za Larom Gut- Behrami.