SportRukomet(VIDEO) Hrvatska zakoračila prema drugom krugu

(VIDEO) Hrvatska zakoračila prema drugom krugu

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na ovogodišnjem Europskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj, svladavši u Szegedu Srbiju sa 23-20 (11-9), što hrvatskim rukometašima otvara put prema plasmanu u drugu fazu natjecanja.

Hrvatska je kontrolirala utakmicu gotovo svih 60 minuta, dopustivši Srbiji da bude u minimalnoj prednosti samo u dva navrata tijekom prvog poluvremena.

Uz sve nedaće koje su zadesile “kauboje”, pozitivne rezulatate na testiranjima i suspenziju Davida Mandića, oni koji su bili na parketu Uj Arene u Szegedu ostavili su sve što su imali za pobjedu nad Srbijom.

Sa po šest pogodaka istaknuli su se Ivan Čupić i Ivan Martinović, odličnu partiju je sa pet pogodaka začinio Tin Lučin, Luka Cindrić je s tri pogotka u prvom poluvremenu zaslužio nagradu za igrača dvoboja, a važnu je ulogu sa svoje četiri obrane i pogotkom u završnici dvoboja imao i vratar Mate Šunjić.

Strijelce Srbije predvodili su Bogdan Radivojević s pet i Lazar Kukić sa četiri gola.

Hrvatsku u posljednjem kolu, u ponedjeljak (18 sati) čeka utakmica protiv već otpisane Ukrajine, dok će Srbija protiv Francuske trebati senzacionalnu pobjedu kako bi se probila među dvije najbolje reprezentacije u skupini C koje će nastaviti natjecanje.