SportNogomet(VIDEO) Real u sjajnom El Clasicu slavio nakon produžetaka

(VIDEO) Real u sjajnom El Clasicu slavio nakon produžetaka

Real Madrid izborio je finale španjolskog Superkupa nakon što je u sjajnom El Clasicu odigranom u glavnom gradu Saudijske Arabije Rijadu pobijedio Barcelonu s 3:2. Tri puta je vodio “Kraljevski klub”, dvaput se vraćala Barcelona, imala je prilike i za treće izjednačenje, no nije uspjela.

Real se od početka postavio kao favorit i poveo je golom Viniciusa Juniora na asistenciju Karima Benzeme u 25. minuti. U akciji je sudjelovao i Luka Modrić odigravši dupli pas s Benzemom nakon što je Francuz ukrao loptu Busquetsu.

Nakon primljenog gola trgnula se Barca i Luuk de Jong je u samo dvije minute, u 30. i 32., imao dvije sjajne prilike, oba puta je gađao glavom, no oba puta je odlično obranio Courtois.

Ipak, u 42. minuti De Jong sretno pogađa mrežu “Kraljevskog kluba” za 1:1. Dembele je ubacio u peterac, a Militao je u pokušaju izbijanja lopte pogodio Nizozemca, od kojeg se ona odbila u gol!

U 72. minuti Kraljevski klub je ponovno u vodstvu, a strijelac je bio Benzema. Njegov prvi pokušaj zaustavio je vratar Barcelone, ali Carvajal je na odbijenu loptu ubacio u sredinu i francuski napadač je zabio za 2:1. Dvije minute ranije sjajni Francuz je pucao iz okreta i s 12 metara zatresao vratnicu.

U 82. minuti Modrić je uz gromoglasan pljesak izašao iz igre, a ušao je Valverde, no samo minutu kasnije Ansu Fati glavom nakon ubačaja Jordija Albe izjednačava na 2:2. Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo golova, pa se krenulo u produžetke.

Real se u produžetku povukao i čeka priliku, a dočekao ju je u 98. minuti, kad je Federico Valverde i treći put doveo Madriđane u vodstvo. Rodrygo je ukrao loptu dovukao je do Barcinog kaznenog prostora, poslao je na lijevu stranu, gdje su je preskočili Benzema i Vinicius, nakon čega je savršeno “sjela” Valverdeu, koji iz blizine pogađa za 3:2!

Nije se predala Barcelona, odlične prilike imali su Busquets i Dembele, no oba puta obranio je Curtois, a u 109. minuti lijepo se namjestio Ezzalzouli i naciljao suprotni kut, ali je lopta prošla tik uz vratnicu. Veliku šansu za Real propustio je u 120. minuti Rodrygo, koji je nakon kontre izašao sam pred Ter Stegena i onda pucao pored gola.

U drugoj polufinalnoj utakmici Superkupa večeras igraju Atletico Madrid i Athletic Bilbao.