SportNogometVišća asistent u trijumfu Bašakšehira nad Bešiktašom

Višća asistent u trijumfu Bašakšehira nad Bešiktašom

Medipol Bašakšehir je u 9. kolu turske Super lige kao domaćin pobijedio ekipu Bešiktaša rezultatom 3:2.

Bašakšehir je poveo u 40. minuti. Nakon dobrog šuta bosanskohercegovačkog veznjaka Edina Višće s oko dvadesetak metara, na odbijenu loptu odlično je reagovao Okaka i svoj tim doveo u vodstvo.

Bešiktaš je izjednačio golom Teixeire u 59. minuti.

Bašakšehir je u 83. minuti uspio povesti s 2:1 golom Okake, a samo dvije minute kasnije na asistenciju Višće, Gulbrandsen povećava prednost svog tima na 3:1.

Ekipa Bešiktaša je do kraja samo uspjela smanjiti na 3:2 golom Batshuayija iz penala u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine i fudbaler Bešiktaša Miralem Pjanić nije igrao zbog povrede koju je zadobio u meču sedmog kola Super lige Turske protiv Altaya, 24. septembra.

Lider Super lige je Fenerbahče sa 19 bodova, a potom slijede Trabzonspor sa 18 i Bešiktaš sa 17 bodova.

Bašakšehir zauzima 14. poziciju sa devet osvojenih bodova.