SportVišća strijelac u pobjedi Basaksehira, Partizan i Roma doživjeli poraze

Višća strijelac u pobjedi Basaksehira, Partizan i Roma doživjeli poraze

Odigrano je 11 utakmica četvrtog kola grupne faze Evropske lige u terminu od 21:00, a nekoliko bosanskohercegovačkih fudbalera upisalo je nastupe.
Basaksehir je ostvario veoma važnu pobjedu protiv Wolfsbergera na gostovanju (0:3), a trijumf turskom timu donio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Višća. U prvom dijelu nije bilo golova, a u 73. minuti Višća je iz penala pogodio za vodstvo, a desetak minuta poslije bh. fudbaler je asistirao Crivelliju za 0:2. Isti igrač pogodio je u 87. minuti za 0:3.

Pogodak Višće, koji je proglašen igračem utakmice, možete pogledati OVDJE, a asistenciju na ovom LINKU.

U drugoj utakmici grupe J Borussija Monchengladbach je savladala Romu (2:1). Fazio je u 35. minuti postigao autogol za prednost domaćih, a isti fudbaler se iskupio u 64. minuti kada je pogodio za 1:1, ali u petoj minuti sudijske nadoknade Thuram je pogodio za pobjedu njemačkog tima. Svih 90 minuta odigrao je Edin Džeko i to bez zaštitne maske.

Ferencvaroš je odigrao susret bez golova sa CSKA, a svih 90 minuta igrao je reprezentativac BiH, Eldar Ćivić.

Manchester United je slavio protiv Partizana sa 3:0. Greenwood je u 22. minuti pogodio za 1:0, a desetak minuta poslije Martial je udvostručio prednost Crvenih đavola. Rashford je u 49. minuti postavio konačan rezultat ove utakmice.