SportNogometVisočanin Adnan Džafić upisao se u strijelce: Olimpik savladao Tuzla City na...

Visočanin Adnan Džafić upisao se u strijelce: Olimpik savladao Tuzla City na Otoci

Nogometaši Olimpika ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Tuzla Cityja u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica je krenula sjajno za goste jer su već u trećoj minuti došli u vodstvo, a strijelac je bio Visočanin Adnan Džafić.

Samo dvije minute kasnije dosuđen je penal za Olimpik, a Osmanović je bio siguran sa bijele tačke, te je donio poravanje svojoj ekipi.

Do kraja prvog poluvremena Olimpik je imao nešto bolje prilike, ali golova nije bilo, te se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

Tuzla City je bila konkretnija na otvaranju drugog poluvremena, a to im je donijelo novo vodstvo i to u 58. minuti. Strijelac je bio Badji.

Ipak, do kraja utakmice Olimpik je došao do preokreta i pobjede. Prvo je u 76. minuti Šišić postigao gol za 2:2.

Nakon toga, u 86. minuti dosuđen je drugi penal na današnjoj utakmici za Olimpik, a siguran je i drugi put bio Osmanović, te je donio pobjedu Olimpiku.