Lokalne TemeSportVisočki derbi u Poljskoj PGiNG Superligi: MKS Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin...

Visočki derbi u Poljskoj PGiNG Superligi: MKS Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 21:22, Tatar ponovo briljirao

Najavljivali smo “Visočki derbi” u Poljskog rukometnoj PGiNG Superligi. MKS Zagłębie Lubin za koji nastupa Faruk Halilbegović na otvaranju sezonu dočekao je Pogoń Szczecin za koji brani Edin Tatar. Bila je ovo utakmica u kojoj se nakon prvog poluvremena činilo da je pobjednik već poznat, jer su domaći vodili sa osam golova razlike, bilo je 13:5.

U 7. minuti na semaforu je bilo 4: 1. Lubin je igrao vrlo dobro u odbrani, a na golu je imao fenomenalnog ukrajinskog golmana. Drugo poluvrijeme je donijelo potpuno drugu priču. Od 36. do 43. minute Lubin nije uspio postići gol. Petnaest minuta prije kraja susreta već je bilo 16:14. Na kraju je bilo vrlo uzbudljivo, igralo se gol za gol. U 56. minuti gosti preko Mateusza Zarembae dolaze u vodstvo, isti igrač pogađa i za 20:22 što je za domaće do kraja utakmice bila “nemoguća misija”. Domaći su uspjeli tek ublažiti poraz što je u konačnici značilo 21:22.

bruna, halilbegovićFaruk Halilbegović je postigao dva pogotka za domaću ekipu. Poljski medij izvještavaju da je Edin Tatar ponovo vrhunski branio, nakon što je to uradio i u prvoj utakmici kada su rukometaši Pogona na domaćem terenu zaustavili impresivan niz šampiona Kielcea, a bivši golman visočke Bosne prekinuo ludi pobjednički niz koji je trajao čak 1026 dana, odnosno 58 uzastopnih pobjeda.

Za igrača ove utakmice proglašen je Juryi Shamrylo (MKS Zaglebie Lubin).

MKS Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 21:22 (13:5)

Zagłębie: Shamrylo, Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Gumiński 6, Kużdeba 1, Marciniak, Macharashvili, Przysiek, Czuwara, Szymyślik 1, Halilbegović 2, Wolski, Krieger 3, Gudz, Pietruszko, Dzono 4.

Pogoń: Kryński, Tatar, Kowalski – Grzegorek, Bruna 6, Walczak 4, Zając, Gierak 4, Krupa 2, Krysiak 1, Biernacki, Jedziniak 1, Zaremba 3, Kniazeu 1, Fedenczak.