Visočki karatisti osvojili brojne medalje na Otvorenom prvenstvu ”Drvar open”

418
Ilustracija / Foto: Arhiv
Ilustracija / Foto: Arhiv

Najuspješniji kolektiv u Visokom u posljednjih 15 godina , nastavlja sa takmičarskim aktivnostima. Po kalendaru aktivnosti usvojenim na licencnom seminaru za sudije, trenere i ispitivače održanom u Visokom, određeni su klubovi tehničkih organizacija takmičenja tradicionalnog karatea u 2020-oj godini.

MARKETING

Prvo takmičenje je organizovao KK ”Drvar” iz Drvara u subotu 15. februara 2020. godine, a članovi Karate klub ”Visoko”, iaoko u malom broju, postigli su odlične rezultate osvojivši u ukupnom plasmanu 2. mjesto.

Za Karate klub ”Visoko” se na Otvorenom prvenstvu ”Drvar open” takmičilo 11 takmičara, u različitim takmičarskim disciplinama tradicionalnog karatea.

Ukupno je osvojeno 34 medalje:

  • 18 zlatnih
  • 7 srebrenih
  • 9 bronzanih

Za najuspješnijeg juniora proglašen je Kordić Mateo, takmičar Karate kluba ”Zanshin” Kreševo, za najuspješniju juniorku proglašena je Šipka Duška, takmičarka Karate kluba ”Drvar” iz Drvara.

Za najuspješnijeg kadeta, proglašen je Mlivić Nadin, takmičar Karate kluba ”Visoko”, a za najuspješniju kadetkinju takmičarka Karate kluba ”Vareš” iz Vareša Hrvat Džejna.

Postignuti takmičarski rezultati

Kadeti:

  • Kaplan Hamza – Kata – 3.mjesto
  • Kaplan Hamza – Kihon – 1.mjesto
  • Kaplan Hamza – Ko-Go – 2.mjesto
  • Kaplan Hamza – Fuku-Go – 2.mjesto
  • Mlivić Nadin – kata 1 mjesto
  • Mlivić Nadin – kihon 3 mjesto
  • Mlivić Nadin – Fuku-Go 1 mjesto
  • Mlivić Nadin – Ko-Go kumite 1 mjesto

Najuspješniji Kadet je Mlivić Nadin

Kadetkinje:

  • Ilda Mulahasanović – kata 1 mjesto
  • Ilda Mulahasanović – Ko-Go kumite 2 mjesto
  • Ilda Mulahasanović – Kihon – 1 mjesto
  • Kata tim kadetkinje ( Ilda Mulahasanović, Ščulić Iva, Farah Begović ) 1. mjesto

Djevojčice 2007-2008:

  • Iva Ščulić – kata – 3. mjesto
  • Iva Šćulić – kihon 3. mjesto
  • Iva Šćulić – Jyiu-Ipon-Kumite 2. mjesto
  • Farah Begović – Kihon – 3. mjesto
  • Farah Begović – Jui-ipon – 1. mjesto
  • Farah Begović – Kata – 1. mjesto
  • Merjem Hečo- kata 1. mjesto
  • Merjem Hečo- kihon 1. mjesto
  • Ena Blažević – Kihon – 1.mjesto
  • Ena Blažević- kata – 1.mjesto

Djevojčice 2010-2011:

  • Zejneb Hečo- kata 3. mjesto
  • Zejneb Hečo- kihon 2. mjesto

Dječaci (2012-2013):

  • Ganić Abdulah – Kihon – 1. mjesto
  • Ganić Abdulah – kata 1. mjesto

Dječaci (2009-2010):

  • Ganić Bakir-kihon 2. mjesto
  • Ganić Bakir-kata 3. mjesto
  • Ganić Bakir- Jiyu-ipon kumite 2.mjesto

Dječaci (2007-2008):

  • Ganić Faris-kata 1. mjesto
  • Ganić Faris-kihon 1. mjesto
  • Ganić Faris-Juyi-ipon-kumite 1.mjesto

Također, na ovom takmičenje učestvovali su i članovi Karate kluba “Fudokan”, te su ostvarili sljedeće rezultate:

  1. Semir Zukan – juniori
  • Kate l mjesto
  • Kihon l mjesto
  • Ko go kumite lll mjesto

2. Emela Pandžić – 2008-2007 g.

  • Kate l mjesto
  • YU ipon kumite lll mjesto

3. Amer Bešić – 2008-2007 g.

  • Kate l mjesto
  • Kihon l mjesto
  • YU ipon kumite ll mjesto

4. Saudin Buhić – 2008-2009 g.

  • Kate li mjesto
  • Kihon ll mjesto

5. Mirza Bešić – kadeti

  • Ko god lll mjesto

6. Kenan Zukan – 2009 g.

  • Kihon ll mjesto
  • YU ipon kumite ll mjesto
  • Kate lll mjesto

Semir Zukan, Emelin Pandžić i Mirza Bešić osvojili su III mjesto u katama za selekciju kadeta.

 

Redakcija / Visoko.co.ba

 

Komentari

komentara