Lokalne TemeSportVisočki rukometaši ponovo poraženi, Konjuh u Živinicama slavio sa šest golova prednosti

Nakon što su u prošlom kolu savladali ekipu bugojanske Iskre, visočki rukometaši ovog vikenda poraženi su. Bolja je bila ekipa Konjuha, koja je u Živinicama protiv naših rukometaša slavila sa šest golova prednosti.

Već prvo poluvrijeme je pokazalo kako se Visočani ovog vikenda ne mogu mnogo nadati novim bodovima, a rezultat sa kojim se otišlo na pauzu i koji je iznosio 15:10 pokazao je tu izvjesnost. Tako je bilo i do kraja susreta, te sve što se dogodilo u drugom poluvremenu jeste to da su igrači Konjuha prednost sa poluvremena povećali za jedan pogodak, za konačnih 30:24.

Najbolji u redovima RK Bosna Visoko u ovom susretu bilo je Keso sa šest pogodaka, a pomogli su mu još Burić i Jamaković A. sa po pet pogodaka, te Hasagić sa tri postignuta pogotka. Kod domaćih sedam je postigao Smajić, a pet pogodaka je dodao visočki reprezentativac u redovima Konjuha – Nikola Grujić.

Sve ovo je bilo i očekivano, s obzirom na igru Visočana ove sezone, te je vrlo teško očekivati da će na gostovanjima uspjeti ostvariti nove bodove, zbog čega su domaće utakmice ključne za igrače iz KSC ‘Mladost’, kako bi ostvarili cilj – opstanak u društvu najboljih rukometnih kolektiva. Do kraja sezone ostalo im je još šest susreta, te su nove pobjede za Visočane imperativ. Ono što bi im na tom putu mogao biti dodatni kamen spoticanja jeste činjenica da ni naredne dvije domaće utakmice neće moći igrati u Visokom, zbog kazne koju im je izrekao komesa Premijer lige BiH za rukometaše.

U narednom kolu Visočani će ponovo gostovati, ovog puta kod ekipe Slavije, gdje će tražiti nove bodove.