Lokalne TemeSportVladan Lončar junak Gyongyosa

Vladan Lončar junak Gyongyosa

Posljednje kolo mađarskog rukometnog prvenstva je donijelo rasplet u borbi za opstanak, a u ključnoj utakmici je ekipa Gyongyosa za koju igra bivši rukometaš visočke Bosne i reprezentativac naše zemlje Vladan Lončar, dočekala ekipu Ferencvarosa. Domaćinu je za opstanak bio dobar i remi, dok su gosti morali pobjediti i u prvom poluvremenu je Ferencvaros imao vodstvo i sa po tri gola razlike, ali se Gyongyos nije predavao i na poluvremenu su imali jedan gol prednosti. U nastavku meča prava drama i triler završnica u kojoj je Gyongyos uspio doći do odlučujućeg boda jer je utakmica, koja je odigrana u sjajnoj atmosferi perd 1.200 gledalaca, završena rezultatom 26:26. Prvo ime meča je bio upravo Vladan Lončar, koji je sa sedam postignutih golova bio i najefikasniji u redovima domaćina pa je proglašen za igrača utakmice, koja je njegovom timu donijela opstanak. S obzirom da je u drugom dijelu sezone Lončar igrao zaista odlično i najzaslužniji je za opstanak, neće biti iznenađenje ako ovaj mađarski prvoligaš produži ugovor sa reprezentativcem BiH.

Braun Gyöngyös – Ferencváros TC 26-26 (13-12)

Gyöngyös, with 1.200 spectators

BRAUN GYONGYOS: Hudák, M. Tóth, Holó M. (goalkeepers) – Martins 1, Németh T. 3, Kovacsics 3 (3), Sipeki, Gábori 2, Duris 2, Loncar 7, Gerdán, Krivokapics 3 (1), Markez 1 , Mikita M., István P. 2, Urbán 2. Coach: Csaba Konkoly.

FERENCVAROS:  Nagy L., Zernovic – Kocsi, Grebenár, T. Oláh, Benmiloud 4, Pálos 1, Bakos 1, Pordán 1, Marczinkó 4, Bali 2, Andelic, Nagy M. 7 (6), Bujdosó 5 (1) Rédai 1, Czech. Coach: Attila Horváth.

Exhibitions: 12, 8 minutes.
Seven meters: 6/4, respectively. 8/7.