ZDKSportVrijedna pobjeda košarkaša Čelika u Brčkom

Vrijedna pobjeda košarkaša Čelika u Brčkom

Košarkaši Čelika, uokviru 12.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Brčko Distrikt iz Brčkog. Utakmica je odigrana u sali Tehničke škole u Brčkom pred oko 350 gledalaca. Vrijednu pobjedu u ovom derbiju ostvarila je gostujuća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: KK Brčko Distrikt – OKK Čelik 74:80 (23:20), (19:22), (19:14), (13:24);

Sudije su bili: Nermin Kasumović, Jasenko Avdagić i ahmet Muminović, komesar Edim Duraković.

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 16, Adi Bambur 7, Muhamed Gak 5, Mirza Keso 12, Kerim Dragolj 8 p. + 12 skokova, Kenan Fajković 2, Anes Podojak 7, Denis Halilović 6, Namik Varupa 17 p. + 11 skokova, Adis Zec, Aner Đulan. (Trener Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Namik Varupa 17 poena + 11 skokova, Armin Avdibegović 16, Mirza Keso 12 p.

Najviše koševa za Brčko Distrikt postigli su: Imran Polutak 30 i Mirnes Islamović 12 poena.

Tok utakmice:

Pred ovu utakmicu ekipa Brčko Distrikt je bila na omjeru od 4 pobjede i 7 poraza, a zenički Čelik sa omjerom od 6 pobjeda i 5 poraza.

Domaći odlično otvaraju utakmicu serijom od 8:0, ali Zeničani stižu do 10:10, pa i 12:16. Do kraja dionice ekipe se smjenjuju u vođstvo, ali u finišu domaći ostvaruju prednost 23:20.

U drugoj dionici domaći povećavaju prednost i do + 8 poena, ali Zeničani stižu u dva navrata i da preokrenu rezultat u svoju korist (38:40) i (40:42). Na odmor se odlazi pri neriješenom rezultatu 42:42.

Treću dionicu bolje otvaraju domaći, pa su nakon 7 minuta ove dionice u prednosti od + 14 poena (59:45). Gosti u finišu smanjuju na – 5 poena i rezultat nakon tri dionice je 61:56.

Zadnju dionicu bolje otvaraju gosti serijom od 8:0 i rezultat je preokrenut na 61:64. Prednost održavaju i u narednim minutama, 70:74 na 2,34 minute do kraja i 70:76 na 1,24 do kraja. Nakon toga trojkom Namika Varupe rezultat je 72:79, a do kraja utakmice rezultat je 74:80.

Čelik je sada na omjeru od 7 pobjeda i 5 poraza i na diobi je trećeg mjesta.