SportNogometVrijedne pobjede Tottenhama i PSG-a

Vrijedne pobjede Tottenhama i PSG-a

Kompletirano je 5. kolo grupne faze Lige prvaka nakon kojeg smo dobili još nekoliko učesnika osmine finala najelitnijeg klupskog takmičenja. U derbiju večeri, PSG je na Parku prinčeva, savladao Liverpool sa 2:1 i tako upisao velika tri boda koja ih na tabeli dovode ispred tima Jurgena Kloppa. U vodstvo ih je doveo Bernat u 13. minuti, Neymar je udvostručio prednost u 37. minuti, a Redsima je u nadoknadi nadu dao Milner pogotkom iz penala. Ipak, Kloppov tim nije imao snage da poravna i tako zadrži drugu poziciju grupe C.

U drugoj utakmici ove grupe Napoli je na San Paolu lagano savladao Crvenu zvezdu sa 3:1. Za Napolitance su pogađali Hamsik i Mertens (2x), a poraz beogradskog kluba je u 57. minuti ublažio Ben. Tako će Liverpool i Napoli najvjerovatnije u međusobnom duelu rješavati pitanje prolaska, a PSG će gostovati u Beogradu, gdje se očekuje njihova lagana pobjeda. Dortmund je remijem na svom stadionu protiv Club Bruggea došao do desetog boda, kojim je osigurao nastup u osmini finala. Vrlo bitan trijumf je slavio i Tottenham na Wembleyju, nakon što je savladao ekipu Intera sa 1:0. Eriksen je pogodio u 80. minuti, te tako Spurse doveo na 2. poziciju, koja ih vodi u osminu finala. Inter je sada trećeplasirani, dok je Barcelona ranije obezbijedila prolazak. Barcelona je s 1:2 slavila u Eindhovenu, a meč je obilježila majstorija Messija.