SportWerder izbacio Borussiju Dortmund, Schalke nakon produžetka bolji od Herthe

Werder izbacio Borussiju Dortmund, Schalke nakon produžetka bolji od Herthe

Fudbaleri Werdera iz Bremena savladali su u osmini finala Njemačkog kupa na svom terenu Borussiju iz Dortmunda sa 3:2 i prošli su u narednu fazu takmičenja.

Werder je u prvih 45 minuta stigao do dva gola prednosti preko Selkea (16’) i Bittencourta (30’), ali Borussiju je u nastavku u igru vratio Haaland (67’)

Raschica (70’) je povisio na 3:1, da bi na konačnih 3:2 postavio Reyna (78’).

Velikim preokretom do četvrtfinala je stigao i Schalke 04 koji je na svom terenu nadigrao Herthu sa 3:2 nakon produžetka.

Iako su gosti iz Berlina na poluvremenu vodili sa 0:2 pogocima Koepkea (12’) i Piateka (39’), Rudari su u nastvaku stigli do izjednačenja, a strijelci su bili Caligiuri (76’) i Harit (82’)

U dodatnih 30 minuta Raman je u 115. minuti postigao pobjednički pogodak za Schalke. Vedad Ibišević je bio na klupi i nije ulazio u igru.