SportNogometXavi rastura kao trener

Xavi rastura kao trener

Legendarni veznjak Barcelone i španjolske reprezentacije osvojio je već sedmi trofej kao trener, a tim poslom se bavi tek dvije godine.

Njegov Al Sadd osvojio je katarski Emir kup pobjedom protiv Al Rayyana boljim izvođenjem jedanaesteraca (1:1, 5:4).

S klubom s kojim je osvojio četiri titule kao igrač, Xavi je nastavio nizati uspjehe i kao trener pa sad ima šest trofeja iz raznih kupova i superkupova i jednu titulu katarskog prvaka. Xavi nikad još nije izgubio finale nekog natjecanja. Za klub je ovo bila 76. titula u njegovoj povijesti.

Njegova statistika svakako će dodatno privući pažnju Barcelone, jer se već neko vrijeme priča kako će upravo Xavi prije ili kasnije sjesti na klupu katalonskog diva.