SportNogometŽeljezničar nakon preokreta i sa dva igrača više savladao Mladost

Željezničar nakon preokreta i sa dva igrača više savladao Mladost

Fudbaleri Željezničara su u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Mladost iz Doboja kod Kaknja rezultatom 3:1. U četvrtoj minuti susreta Stevanović je ubacio sa desne strane, a Krpić je zakasnio na loptu da bi sedam minuta kasnije Šabanadžović izblokiran. U 19. minuti susreta Arežina je sjajnim driblinzima izbacio nekoliko fudbalera Željezničara iz igre i dobro šutirao, no njegov udarac je otišao pored gola da bi pet minuta kasnije na drugoj strani izblokirani Šabanadžović i Ramović.

Mladost iz Doboja kod Kaknja je povela u 26. minuti susreta. Arežina je izveo korner sa lijeve strane, a Guzina je glavom matirao Fejzića. Nakon gola gosti su ostali sa dva igrača manje budući da su druge žute odnosno crvene kartone dobili Asani i Biber, a Plavi su to iskoristili u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Ramović pogodio za izjednačenje poslije asistencije Sadikovića, te se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Željezničar je u nastavku zaprijetio preko Klepača i Krpića, no promjene rezultata nije bilo da bi u 57. minuti Bogićević bio u fantastičnoj prilici, no njegov udarac je u posljednji tren izblokirao Welbeck. U 64. minuti susreta dosuđen je slobodnjak za goste na 40 metara od gola Fejzića, no njegov fantastičan pokušaj je otišao pored gola golmana Plavih.

Plavi su u 69. minuti imali veliku šansu. Naime, Veselinović je izveo korner, a pokušaj Bogićevića sa gol linije je izbacio Atajić. Željezničar je do potpunog preokreta stigao u 77. minuti susreta. Stanić je sjajnim udarcem pogodio stativu da bi na odbijenu loptu natrčao Rodin i matirao Velića za vodstvo Plavih. Gosti su zaprijetili dvije minute kasnije. Arežina je ubacio, a Hreljić je glavom šutirao pored gola.

U 80. minuti susreta Velić je odbranio udarac Krpića da bi na odbijenu loptu natrčao Ramović koga je također zaustavio golman gostiju. U nastavku akcije gosti su došli do šanse za gol, ali je Fejzić zaustavio Welbecka. Plavi su potom krenuli u kontru, a Velić je odbranio udarac Šabanadžovića iz fantastične pozicije. Plavi su postigli treći gol u 83. minuti susreta. Zajmović je uposlio Krpića koji je matirao Velića i postavio konačan rezultat utakmice.