Naslovnica Sport Košarka Zrinjski bolj...

Zrinjski bolji od Borca iz Čačka

16

Košarkaši Zrinjskog rezultatom 84:81 savladali su ekipu Borca iz Čačka u susretu 17. kola ABA 2 lige. Zrinjski je ušao u duel kao favorit s obzirom na prednost domaćeg parketa, a svoju ulogu je rutinski opravdao u prvom poluvremenu. Nakon prve četvrtine vodio je rezultatom 25:21, a na kraju poluvremena rezultatom 48:40. Ipak, u drugom dijelu gosti se počinju lagano vraćati u meč. Pred početak posljednje četvrtine rezultat je glasio 64:59, da bi Borac dodatno smanjio zaostatak u posljednjoj dionici. Ipak, do poravnanja nije mogao a meč je okončan rezultatom 84:81. Zrinjskom je ovo bio šesti trijumf, dok je Borac ostao na omjeru od osam pobjeda i devet poraza. Marko Ljujić je za pobjednike ubacio 17 poena, uz 5 skokova i asistenciju. S druge strane, najbolji je bio sa 15 poena i 5 skokova Uroš Čarapić.