SportKošarkaZrinjski bolji od Heliosa u ABA 2 ligi

Zrinjski bolji od Heliosa u ABA 2 ligi

Košarkaši Zrinjskog upisali su drugu pobjedu u ovoj sezoni ABA 2 lige protiv Helios Sunsa iz Domžalea rezultatom 96:86 (25:17, 24:28, 25:19, 22:22). Plemići su bolje ušli u susret, a nakon prvih deset minuta imali su prednost od osam poena razlike (25:17), a na odmor se odlazi rezultatom 49:45 u korist domaće ekipe. U drugom poluvremenu košarkaši Zrinjskog drže potpunu kontrolu te dobivaju treću četvrtinu rezultatom 25:19, što im je bilo dovoljno da na kraju upiše uvjerljivu pobjedu 96:86. Najefikasniji u ekipi Zrinjskog bio je Smajlagić koji je ubacio 30 poena, Sokolović je postigao 17, a pratio ih je Ramljak koji je dodao 16 poena. Kod gostiju, najefikasniji je bio Pašajlić s 20 ubačenih poena. Zbog nastupa reprezentacija slijedi stanka u ABA 2 ligi, a sljedeću utakmicu aktuelni prvak BiH igra 6. decembra kada u Mostaru gostuje Split.