SportKošarkaZrinjski bolji od Igokee u prvom meču finala

Zrinjski bolji od Igokee u prvom meču finala

Večeras su u dvorani Pod Bijelim brijegom u prvoj utakmici finalne serije play-offa Prvenstva BiH snage odmjerili Zrinjski i Igokea, a pobjedu od 73:67 je odnijela ekipa Plemića. Gosti su bolje otvorili susret, pa su nakon prve četvrtine imali prednost od 16:14. U drugom periodu prvog poluvremena, gosti su nastavili igrati u dobrom ritmu pa na odmor odlaze sa prednosti od 39:36. Zrinjski u trećoj četvrtini ipak dolazi do željene igre, pa tako anuliraju prednost gostiju iz prvog dijela igre, pa se u posljednju četvrtinu ulazi sa rezultatom 55:55. U posljednjoj dionici igre, domaći su nošeni publikom iz pune dvorane Pod Bijelim brijegom stigli do trijumfa od 73:67 nad ekipom iz Laktaša. Najefikasniji igrač na susretu bio je Marko Ramljak sa 19 ubačenih poena, pet skokova i dvije asistencije. Dok se u redovima gostujuće ekipe najviše istako Robert Rikić sa 14 ubačenih poena, devet skokova i tri blokade.