SportKošarkaZrinjski i Sloboda izjednačili u polufinalnim serijama play-offa

Zrinjski i Sloboda izjednačili u polufinalnim serijama play-offa

Zrinjski Mostar je u drugoj polufinalnoj utakmici play offa košarkaškog prvenstva BiH savladao Sparse sa 70:65 i poravnao rezultat u seriji na 1:1. Prvo poluvrijeme je bilo dosta tijesno, a prva dionica je pripala Mostarcima rezultatom 16:13, da bi drugu dobili Sparsi sa 15:14, te se poluvrijeme završilo rezultatom 30:28 za Mostarce.

U trećoj četvrtini Zrinjski je ubacio u nekoliko brzina više, bio mnogo efikasnija momčad u ofanzivi te postigao 25 poena, a Sparse ostavio na samo 10, te su u posljednju četvrtinu ušli sa velikom prednošću od plus 17 (55:38).

Sparsi su u četvrtoj dionici uspjeli zaigrati bolje i znatno ublažiti prednost, ali ne i izbjeći poraz, pa je Zrinjski slavio sa 70:65 i izborio majstoricu.

Sloboda je u drugoj utakmici polufinala play offa košarkaškog prvenstva BiH savladala Široki Brijeg sa 82:72 i poravnala rezultat u seriji na 1:1. Od samog starta duela Sloboda je bila dominantnija momčad, te su prvu četvrtinu dobili sa 20:14, a drugu sa 23:17, te na poluvrijeme otišl sa prednošću od plus 12 (43:31).

Sve što su Tuzlaci trebali raditi u drugom poluvremenu jeste da održavaju postojeću prednost, a to im je polazilo za rukom iako je Široki dobio treću četvrtinu sa 20:18.

Četvrta dionica protekla je u izjednačenoj igri i završena rezultatom 21:21, pa je Sloboda na kraju pobjedom od 82:72 izborila majstoricu koja će odlučiti putnika u finale.