SportNogometZrinjski se remijem protiv Ludogoretsa oprostio od Evrope

Zrinjski se remijem protiv Ludogoretsa oprostio od Evrope

Zrinjski je na Pecari remizirao 1:1 s ekipom Ludogoreca u revanšu 3. pretkola Evropske lige. Nadali su se Mostarci da će moći da prirede senzaciju i da naprave malo čudo protiv favorizovanog Ludogoreca, koji je na stadion Pecara u Široki stigao s prednošću od 1:0 iz Razgrada. Na samom početku Todorović upošljava Bilbiju, koji šutira preko gola i to je na neki način bila jasna poruka Zrinjskog šta večeras želi. No, želje su ipak jedno, a mogućnosti nešto drugo. Bugari su preko svog sjajnog strijelca Keserua zaprijetili u 16. minuti, ali rumunski golgeter nije bio precizan. Uspjeli su gosti da u 24. minuti ipak dođu do važnog pogotka. Stojkić slabo reaguje na lijevoj strani, na kraju lopta dolazi do Keserua, koji šutira, Jakovljević ide u blok, ali lopta se nekako odbija pored Solda u mrežu. U završnici prvog dijela nova šansa za Bugare, a Misidjanov zicer odbranio je Soldo, koji je imao neke zapažene odbrane i večeras. Zrinjski je očekivano pritisnuo zadnju liniju Ludogoreca u nastavku, Baka je obavio i neke izmjene i sve karte bacio u napad, ali bilo je jasno da Plemići nemaju šansi i da ipak Ludogorecu treba čestitati na play-offu. U nastavku nekoliko opasnih situacija pred golom Ludogoreca, ali i na drugoj strani, da bi u nadoknadi Bilbija postigao pogodak, utješni za Zrinjski.  Bugarski tim će se za grupnu fazu boriti sa gruzijskim Torpedom, koji je eliminisao albanski Kukeši.