SportNogometZrinjski treći put zaredom prvak BiH, Čelik i definitivno ispao

Zrinjski treći put zaredom prvak BiH, Čelik i definitivno ispao

Odigrane su utakmice 8.kola u nogometnim Ligama za prvaka i opstanak. Nogometaši Zrinjskog su u Mostaru savladali Široki Brijeg sa 3:1 i tako su odbranili naslov prvaka, s obzirom da je Željezničar poražen u Bijeljini od Radnika sa 1:0. Zrinjski je odlično počeo i poveli su već u prvoj minuti golom Barišića. Na 2:0 je povisio Bilbija u 54, Bagarić je golom šest minuta prije kraja vratio nadu Širokobriježanima, ali je u posljednjoj minuti Filipović potvrdio pobjedu za Zrinjski i treću uzastopnu titulu prvaka naše zemlje. Slavlju Plemića je pomogao Radnik, koji je golom Beširovića šest minuta prije kraja savladao ekpu Željezničara. Sarajevo je kao gost savladalo Krupu sa 3:2. Krupa je povela golom Marjanovića, Sarajevo dolazi do preokreta golovima Kuzmanovića i Velkoskog, ali se domaćin ne predaje i golom Vukotića početkom drugog poluvremena dolazi do izjednačenja 2:2. I kada se činilo da će to biti i konačan rezultat, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade vremena Kuzmanović svojim drugim golom donosi pobjedu Sarajevu. Zrinjski ima 66 bodova, Željezničar 60, dok je treće sada Sarajevo sa 53 boda, bodom više od Širokog Brijega. U Ligi za opstanak je takođe sve riješeno, jer je Sloboda u Zenici savladala Čelik sa 2:0 i tako Zeničane i definitivno poslala u Prvu ligu Federacije, a sebi su Tuzlaci osigurali opstanak. U preostala dva meča je Gošk kao gost savladao Mladost sa 2:1, a Vitez je bio bolji od Borca sa 2:0.