SportRukometŽRK"Grude" osvajač Kupa BiH

ŽRK”Grude” osvajač Kupa BiH

Rukometašice Grude Autoherca osvojile su naslov pobjednica Kupa Bosne i Hercegovine.Ekipa Gruda je u finalu završnog turnira Kupa BiH, koji je organizirala u svojoj dvorani Bili brig u Grudama, pobijedila prijedorsku Miru sa 29:19. U pobjedničkoj ekipi najefikasnije su bile Kornelija Klinac sa 14 i Andrea Prusina sa sedam postignutih golova, a kod Prijedorčanki Adrijana Damjanović sa sedam golova. Rukometašice Gruda sezonu su okončale osvojivši duplu krunu, s obzirom da su prije osvajanja Kupa BiH došle i do titule prvakinja BiH. Ovo im je ujedno prva titula u Kupu.