SportZvezda petardom otišla u treće pretkolo, Celtic pao u produžetku, Mura nemoćna...

Zvezda petardom otišla u treće pretkolo, Celtic pao u produžetku, Mura nemoćna u Bugarskoj

Večeras je širom Evrope odigrano devet revanš susreta drugog pretkola Lige prvaka, a favoriti su manje-više opravdali očekivanja.

Fudbaleri Crvene zvezde su u Beogradu morali protiv Kairata nadoknaditi minus od jednog gola, s obzirom da su u prvoj utakmici ovih timova poraženi sa 2:1.

Ne samo da su uspjeli u tome, nego su svog rivala počastili sa petardom u mreži, slavili su sa 5:0!

Već nakon prvih 45 minuta pitanje pobjednika je bilo riješeno. Zvezda je sa dva gola Kataija i Dionyja vodila sa 3:0, da bi se u nastavku u listu strijelaca upisali još Ivanić i Falco.

Tim Dejana Stankovića u narednoj rundi očekuje duel sa Sheriffom iz Tiraspola.

Što se tiče ostalih rezultata nije bilo većih iznenađenja. PSV je i večeras slavio protiv Galatasaraya sa 2:1 i tako sa ukupnih i visokih 7:2 prošao dalje.

Nakon remija u prvom meču Midtjylland i Celtic su ponovili rezultat nakon 90 minuta, bilo je 1:1, da bi u produžecima Norvežani prošli dalje.

Gol vrijedan eliminacije Škota postigao je Oynedika.

Cluj je i u revanšu bio bolji od gibraltarskog predstavnika Linconlna sa 2:0, Mura je izgubila na gostovanju u Ludogoretsu sa 3:1, dok je Young Boys potvrdio prolazak protiv Slovana (3:2).